Feeds:
Δημοσιεύσεις
Σχόλια

Archive for the ‘αθλητικά – athletics’ Category

Η Ελλάδα είναι ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Νέων στο πόλο, επικρατώντας 5-3 στα πέναλτι (7-7 η κανονική διάρκεια) της Κροατίας!!!

20769957_10155733001334752_7229876238088658384_n.jpg

Read Full Post »

Ο ήχος από τα δεκάδες μπουζούκια, τα τύμπανα, η σύνδεση με την Αρχαία Ολυμπία. Τα πρώτα λεπτά της τελετής έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων της Αθήνας, μας ανατριχιάζουν 13 χρόνια μετά (video)

3004420

 

Μπορείς να γράψεις χιλιάδες λέξεις για τους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας και το τι ακολούθησε στην Ελλάδα, με τη… συνδρομή τους. Από το τεράστιο κόστος τους μέχρι την παρακμή σχεδόν όλων των εγκαταστάσεων, οι λόγοι για να τους βάλουμε αρνητικό πρόσημο δεν είναι καθόλου λίγοι.

Ωστόσο, όσο και να τους δείχνουμε με το δάκτυλο 13 χρόνια μετά, τα έντονα συναισθήματα εκείνων των ημερών για όσους τους έζησαν παραμένουν αναλλοίωτα. Ιδιαίτερα αυτά που βίωσαν την 13η Αυγούστου 2004, το βράδυ της Τελετής Έναρξης.

Ακόμα και σήμερα, τόσα χρόνια μετά, τα πρώτα λεπτά της Τελετής Έναρξης προκαλούν ανατριχίλα. Το ζεϊμπέκικο που έγραψε ο Σταύρος Ξαρχάκος «πλημμύρισε» με συναισθήματα το Ολυμπιακό Στάδιο, τα οποία απογειώθηκαν με τα δεκάδες μπουζούκια και τύμπανα, τη σύνδεση με την Αρχαία Ολυμπία και τους φλεγόμενους κύκλους…

Έτσι ξεκίνησαν οι Ολυμπιακοί Αγώνες του 2004:

http://www.sport24.gr/Sports/OlympicGames/h-anatrixiastikh-enarksh-twn-olympiakwn-agwnwn-ths-athhnas.4802868.html

Read Full Post »

ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ! Η Κατερίνα Στεφανίδη είναι και… επίσημα διάδοχος της Γέλενα Ισινμπάγεβα, αφού κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο του Λονδίνου με άλμα στα 4,91μ.!

stefanidi.jpg

H

Κατερίνα Στεφανίδη είναι η απόλυτη «βασίλισσα των αιθέρων», αφού μετά από το χρυσό στο Ευρωπαϊκό και στους Ολυμπιακούς Αγώνες, ανέβηκε στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου και στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ανοιχτού στίβου στο Λονδίνο!

Η 27χρονη πρωταθλήτρια πήδηξε στα 4,91μ. και νίκησε τη μεγάλη αντίπαλό της και στο Ρίο ντε Ζανέιρο, την Αμερικανίδα Σάντι Μόρις, που κατέκτησε ξανά το αργυρό μετάλλιο!

Η επίδοση αυτή αποτελεί πανελλήνιο ρεκόρ (το προηγούμενο ήταν φυσικά της Στεφανίδη με 4,85μ.) και συνάμα η καλύτερη επίδοση φέτος στον κόσμο (δικιά της και αυτή).

Η Στεφανίδη, τις προσπάθειες της οποίας στηρίζει ο Stoiximan.gr, δοκίμασε και στα 5,02μ., επιχειρώντας για πρώτη φορά να σπάσει το «φράγμα» των πέντε μέτρων σε έναν αγώνα και να σημειώσει ρεκόρ αγώνων, ωστόσο απέτυχε και στις τρεις προσπάθειες.

Read Full Post »

O Γκάτλιν, ο χρυσός Ολυμπιονίκης της Αθήνας το 2004, κερδίζει στα 35 του τον Μπολτ που τρέχει για τελευταία φορά. Και μόλις τερματίζει πρώτος, γυρίζει και προσκυνά τον Τζαμαϊκανό ΜΥΘΟ.

Ναι, ΑΥΤΟ είναι αθλητισμός

20621977_10159060417720456_7676136154328375233_n

Read Full Post »

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 2017

OPTIMIST & LASER 4,7.  

 5 & 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

 

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ο Ναυταθλητικός Όμιλος Ερμιόνης σε συνεργασία με την Ε.Ι.Ο.

και την Κοινωφελή Επιχείρηση Αθλητισμού και Περιβάλλοντος του Δήμου Ερμιονίδος σας προσκαλούμε στην τελετή λήξης και απονομής    επάθλων του Διασυλλογικού Αγώνα ιστιοπλοΐας κατηγορίας OPTIMIST και LASER 4,7.

Στις 6 Αυγούστου 17:30 στις εγκαταστάσεις του ομίλου μας.

 

 

Read Full Post »

Στην Ερμιονίδα πραγματοποιήθηκε μία πολύ καλά οργανωμένη εκδήλωση με πρωταγωνιστές φυσικά τους δρομείς μας. Το ιδιαίτερο αυτή τη φορά ήταν ότι ο αγώνας πραγματοποιήθηκε νύχτα κάνοντας την διαδρομή πιο ευχάριστη κατόπιν καλοκαιριού. Μικροί και μεγάλοι το διασκέδασαν και αυτό φάνηκε από τις αναρτήσεις τους στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης….

run.jpg

run3.jpg

run4.jpg

Το μπλουζάκι της εκδήλωσης απλά καταπληκτικό….. Η διαδρομή και τα μαγαζιά της περιοχής μας

run5.jpg

Στην εκδήλωση αναφέρθηκε και ο Αντ1 καθώς η εκδήλωση αφιερώθηκε στον Μ. Κυριακού

run6.jpg

run7.jpg

run8.jpg

run9.jpg

run10.jpg

Τελικά αποτελέσματα δρόμου 5km, Πόρτο Χέλι Night Run 28/07/2017.
α/α Bib Ονοματεπώνυμο Χρόνος Τερματισμού Καθαρός Χρόνος Φύλο Κατ. Φύλου Ρυθμός/km Σύλλογος
1. 1273 ΠΑΓΟΥΝΑΔΗΣ ΑΘΑΝΆΣΙΟΣ 0:16:18,25 0:16:17,77 m 1 3:15 Adidas
2. 707 O’Neill CALLUM 0:16:31,35 0:16:30,46 m 2 3:18 Team Kennet AC/Birmingham University AC
3. 1296 ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 0:17:32,20 0:17:31,52 m 3 3:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
4. 1144 ΛΥΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 0:17:55,72 0:17:55,63 m 4 3:35 SUMMIT RUNNERS ERMIONIDAS
5. 949 ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 0:18:11,19 0:18:11,19 m 5 3:38 RUN FREE
6. 1490 PADARE DAVID 0:18:33,81 0:18:33,81 m 6 3:42
7. 743 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 0:18:59,05 0:18:59,03 m 7 3:47 MARATHONODROMOI DROMEIS ARGOLIDAS
8. 1488 DIBRI ELENIS 0:19:04,77 0:19:03,41 m 8 3:48
9. 976 ΛΑΖΑΡΟΥ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ 0:19:15,47 0:19:14,13 m 9 3:51
10. 753 ΖΩΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 0:19:44,59 0:19:43,22 m 10 3:56
11. 1183 ΜΕΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 0:19:48,11 0:19:45,59 m 11 3:57
12. 1136 ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 0:19:58,34 0:19:56,21 m 12 3:59 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ
13. 1494 ZANDSTRA MENNO 0:20:15,14 0:20:13,82 m 13 4:03
14. 736 ΤΟΤΣΙΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 0:20:18,51 0:20:16,99 m 14 4:03
15. 932 ΖΑΛΑΒΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 0:20:20,76 0:20:18,63 m 15 4:04
16. 1311 ΡΕΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 0:20:45,61 0:20:44,24 m 16 4:09
17. 917 ΔΕΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 0:20:51,27 0:20:49,14 m 17 4:10 Workout pro trainning club
18. 964 ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΩΤΗΣ ΚΟΣΜΑΣ 0:20:55,04 0:20:52,29 m 18 4:11
19. 965 ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΩΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 0:20:55,10 0:20:52,76 m 19 4:11
20. 1331 ΣΤΡΙΓΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 0:21:14,61 0:21:13,14 m 20 4:14 Κέντρο Μάθησης Λάμδα
21. 944 ΚΑΤΣΙΑΒΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 0:21:15,01 0:20:59,00 m 21 4:15 Body control
22. 1308 ΠΡΙΣΑΚΑΡΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 0:21:21,69 0:21:19,73 f 1 4:16 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ
23. 1325 ΣΤΑΙΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 0:21:40,73 0:21:30,51 m 22 4:20
24. 1482 ΤΣΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 0:21:43,74 0:21:40,27 f 2 4:20
25. 1173 ΜΑΡΓΕΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 0:21:44,66 0:21:42,53 m 23 4:20
26. 1399 ΣΚΟΡΠΟΛΙΘΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 0:21:59,22 0:21:57,50 m 24 4:23
27. 1332 ΣΧΟΙΝΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 0:22:01,76 0:21:51,26 m 25 4:24 FREE RUNNERS
28. 1391 KRONBERG TOMAS 0:22:09,59 0:22:07,47 m 26 4:25
29. 1297 ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 0:22:37,39 0:22:33,42 m 27 4:31 ΑΝΕΗΑΡΤΗΤΟΣ
30. 958 ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 0:22:38,48 0:22:28,96 m 28 4:31 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ SUMMIT RUNNER
31. 1309 ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 0:23:01,56 0:23:01,56 m 29 4:36 PILABOX
32. 904 ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 0:23:08,66 0:23:00,49 m 30 4:37
33. 1235 ΝΤΕΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 0:23:09,29 0:23:04,52 m 31 4:37
34. 1397 ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΜΙΧΑΛΗΣ 0:23:12,84 0:23:09,80 m 32 4:38
35. 951 ΚΙΣΣΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 0:23:19,22 0:23:16,00 m 33 4:39 Run4Fun
36. 1330 ΣΤΡΙΓΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 0:23:24,14 0:23:06,56 m 34 4:40 Κέντρο Μάθησης Λάμδα
37. 711 ORGEST Orgest 0:23:25,64 0:23:15,82 m 35 4:41 Body conrtol
38. 971 ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 0:23:30,61 0:23:27,70 m 36 4:42
39. 1485 ΜΠΑΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 0:23:31,08 0:23:25,72 m 37 4:42
40. 1329 ΣΤΡΙΓΚΟΣ ΣΤΡΙΓΚΟΣ 0:23:43,91 0:23:33,03 m 38 4:44 ΒODY CONTROL
41. 1378 ΚΙΑΠΕΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 0:23:44,47 0:23:39,44 m 39 4:44
42. 1313 ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΕΥΑ 0:23:54,89 0:23:52,91 f 3 4:46 Credo s Victoria
43. 777 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 0:24:05,40 0:23:54,32 m 40 4:49
44. 1486 ΡΟΥΣΣΗΣ ΔΑΒΙΔ 0:24:17,22 0:24:11,28 m 41 4:51
45. 1489 SHEILA NASTI 0:24:29,27 0:24:27,80 m 42 4:53
46. 979 ΛΑΥΚΑΣ ΕΛΙΣΣΑΙΟΣ 0:24:38,72 0:24:28,03 m 43 4:55
47. 1232 ΝΙΚΟΛΙΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 0:24:44,50 0:24:37,28 m 44 4:56 ΚΑΜΙΑ
48. 975 ΛΑΓΓΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 0:25:04,91 0:24:50,38 f 4 5:00 ΚΡΗΤΙΚΟΣ
49. 794 ΒΛΑΣΗ ΜΑΡΙΚΑ 0:25:14,48 0:25:10,39 f 5 5:02 Myathlete
50. 772 ΑΝΕΣΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 0:25:17,09 0:25:12,31 f 6 5:03
51. 1352 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 0:25:27,73 0:25:24,51 m 45 5:05
52. 30 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 0:25:38,68 0:25:28,96 m 46 5:07
53. 906 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Steven 0:25:39,61 0:25:30,46 m 47 5:07 Ibis
54. 704 Meshkovskyi Kyrylo 0:25:46,00 0:25:44,16 m 48 5:09
55. 715 RUDLING DYLAN 0:25:51,58 0:25:47,85 m 49 5:10
56. 1322 ΣΚΟΡΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 0:25:54,76 0:25:45,58 m 50 5:10 Αθλητικός Όμιλος Ερμιονίδας
57. 1337 ΦΑΣΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 0:25:55,48 0:25:51,80 m 51 5:11
58. 1310 ΡΑΧΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 0:26:10,13 0:26:09,82 m 52 5:14 ΑΡΙΑΔΝΗ
59. 913 ΓΚΙΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 0:26:10,80 0:26:07,51 m 53 5:14
60. 1487 ΡΟΥΣΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 0:26:14,47 0:26:08,80 f 7 5:14
61. 912 ΓΚΑΤΣΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 0:26:17,76 0:26:14,09 m 54 5:15 Run4Fun
62. 754 ΣΕΙΤΑΝΙΔΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ 0:26:27,75 0:26:08,92 m 55 5:17
63. 783 ΑΡΑΠΙΣΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 0:26:31,58 0:26:31,10 m 56 5:18
64. 950 ΚΙΡΚΕΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 0:26:42,21 0:26:37,76 m 57 5:20
65. 1287 ΖΕΡΒΑ ΤΖΟΥΛΙΑΝΝΑ 0:26:43,37 0:26:34,63 f 8 5:20 MARATHONODROMOI DROMEIS ARGOLIDAS
66. 907 ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 0:26:52,66 0:26:37,95 m 58 5:22 SUMMIT RUNNERS ERMIONIDAS
67. 1269 ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 0:26:57,71 0:26:56,39 m 59 5:23 Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
68. 21 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 0:27:05,69 0:27:02,01 m 60 5:25
69. 915 ΓΟΥΣΤΗ ΕΙΡΗΝΗ 0:27:15,05 0:27:12,54 f 9 5:27
70. 933 ΖΕΓΚΙΝΟΓΛΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 0:27:21,58 0:27:15,37 m 61 5:28 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
71. 955 ΚΟΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 0:27:29,69 0:27:19,57 m 62 5:29
72. 752 ΚΟΙΡΟΤΣΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 0:27:36,81 0:27:34,44 m 63 5:31
73. 978 ΛΑΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 0:27:50,61 0:27:41,55 m 64 5:34 ΟΜΆΔΑ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ
74. 967 ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 0:27:54,97 0:27:38,21 m 65 5:34
75. 1377 ΚΑΤΣΙΓΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 0:27:59,64 0:27:54,97 m 66 5:35
76. 766 ΜΠΑΡΔΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 0:28:01,67 0:27:43,26 m 67 5:36 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
77. 8 ΚΥΡΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 0:28:15,19 0:28:07,17 m 68 5:39
78. 920 ΔΗΜΑΝΤΩΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 0:28:17,52 0:28:06,31 f 10 5:39 Α.Π.Σ. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
79. 18 ΚΑΤΣΑΡΙΜΠΑ ΘΩΜΑΗ 0:28:19,17 0:28:16,21 f 11 5:39
80. 1484 ΛΑΜΠΙΡΗ ΕΛΕΝΗ 0:28:33,87 0:28:28,31 f 12 5:42
81. 1321 ΣΚΑΛΤΣΑΣ ΗΛΙΑΣ 0:28:47,28 0:28:43,18 m 69 5:45
82. 1253 ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 0:28:56,47 0:28:44,75 m 70 5:47 ΚΡΗΤΙΚΟΣ
83. 1318 ΣΒΕΤΣΑΣ ΖΩΗΣ 0:29:07,91 0:29:03,41 m 71 5:49
84. 1491 ROZIERE NATALIE 0:29:15,12 0:29:11,52 f 13 5:51
85. 925 ΔΗΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 0:29:24,51 0:29:19,55 m 72 5:52 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ
86. 1483 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΟΣ 0:29:26,66 0:29:23,62 m 73 5:53
87. 1334 ΤΟΥΦΕΞΙΑΔΗΣ ΖΩΗΣ 0:29:33,72 0:29:19,18 m 74 5:54 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ
88. 956 ΚΟΝΤΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 0:29:37,61 0:29:29,90 m 75 5:55
89. 1133 ΛΕΚΑΝΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 0:29:47,15 0:29:36,53 m 76 5:57
90. 940 ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 0:29:52,86 0:29:35,71 m 77 5:58 Κέντρο Μάθησης Λάμδα
91. 922 ΔΗΜΑΡΑΚΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ 0:29:53,32 0:29:43,41 f 14 5:58 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ
92. 745 ΑΓΡΙΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 0:29:54,74 0:29:51,46 m 78 5:58
93. 1315 ΡΟΥΧΩΤΑ ΒΡΙΣΗΙΣ 0:29:54,93 0:29:46,18 f 15 5:58 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ
94. 1492 MAN FREY 0:30:02,99 0:29:50,68 f 16 6:00
95. 943 ΚΑΤΕΛΑΝΟΥ ΡΟΖΑΛΙΖΑ 0:30:07,00 0:29:54,92 f 17 6:01 ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ
96. 968 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 0:30:08,72 0:29:56,20 m 79 6:01 ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ
97. 798 ΒΛΑΧΑΚΟΥ ΕΛΛΗ 0:30:18,15 0:30:01,65 f 18 6:03 ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΕΤΩΝ
98. 953 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 0:30:18,37 0:30:01,61 f 19 6:03 ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΕΤΩΝ
99. 957 ΚΟΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 0:30:24,94 0:30:16,64 m 80 6:04
100. 1229 ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 0:30:25,00 0:29:25,55 m 81 6:04
101. 1357 ΨΑΡΑΔΑΚΗ ΣΕΣΙΛΙΑ 0:30:35,32 0:30:24,70 f 20 6:07
102. 1351 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ 0:30:48,18 0:30:41,29 f 21 6:09
103. 802 ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 0:31:21,11 0:31:12,92 m 82 6:16 Ομαδα δρομεων ερμιονιδας
104. 1187 ΜΟΝΑΣ ΤΑΣΟΣ 0:31:33,05 0:31:27,98 m 83 6:18
105. 1350 ΧΟΥΡΣΑΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 0:31:54,32 0:31:47,43 m 84 6:22 Summit Runners Ermionida
106. 924 ΔΗΜΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 0:31:54,97 0:31:48,06 m 85 6:22 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
107. 1339 ΦΩΣΤΙΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 0:31:57,37 0:31:50,34 f 22 6:23
108. 702 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΕΛΛΗ 0:32:02,98 0:31:57,62 f 23 6:24 URBAN TRAIL RUNNERS
109. 902 ΓΑΛΑΝΗ ΑΝΝΙΤΑ 0:32:05,78 0:31:49,22 m 86 6:25 Κέντρο Μάθησης Λάμδα
110. 1284 ΠΑΝΑΡΙΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 0:32:16,69 0:32:02,65 m 87 6:27 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ
111. 901 ΒΥΡΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 0:32:17,16 0:32:02,91 m 88 6:27 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
112. 703 Meshkovska Lyubov 0:32:40,07 0:32:38,14 f 24 6:32
113. 701 DURRANT ROWAN 0:32:41,39 0:32:36,99 f 25 6:32 Bradworthy Runners
114. 919 ΔΗΜΑ ΜΑΡΙΑ 0:32:53,34 0:32:36,15 f 26 6:34
115. 1388 ΠΑΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 0:33:06,75 0:33:01,40 m 89 6:37
116. 706 Mihailescu Florenta 0:33:07,00 0:33:06,23 f 27 6:37
117. 728 ΑΓΓΕΛΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 0:33:26,90 0:33:12,97 m 90 6:41 ΚΡΗΤΙΚΟΣ
118. 960 ΚΟΥΡΤΕΣΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 0:33:27,38 0:33:14,20 f 28 6:41 ΚΡΗΤΙΚΟΣ
119. 1363 ΨΩΜΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 0:33:27,38 0:33:14,21 m 91 6:41 ΚΡΗΤΙΚΟΣ
120. 807 ΒΟΥΡΛΕΤΣΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 0:33:27,82 0:33:15,74 m 92 6:41 ΚΡΗΤΙΚΟΣ
121. 1202 ΜΠΑΪΛΑΚΤΑΡΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ 0:33:42,70 0:33:33,46 f 29 6:44 Κέντρο Μάθησης Λάμδα
122. 1303 ΠΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 0:33:43,88 0:33:26,42 m 93 6:44
123. 947 ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ JUNIOR 0:34:01,52 0:33:46,38 m 94 6:48 PRT – Junior class
124. 1335 ΤΣΙΝΤΕΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ 0:34:01,52 0:34:01,52 f 30 6:48 PRT – PAPACHRISTOS RUNNING TEAM
125. 946 ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 0:34:01,52 0:33:44,50 m 95 6:48 PRT – PAPACHRISTOS RUNNING TEAM
126. 910 ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 0:34:17,48 0:34:10,96 f 31 6:51 ΑΡΙΑΔΝΗ
127. 1178 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 0:34:20,52 0:34:16,61 f 32 6:52 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
128. 1305 ΠΙΛΟΥΡΗΣ ΜΑΚΗΣ 0:34:25,59 0:34:19,66 m 96 6:53 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΟΣ SUMMIT RUNNERS
129. 921 ΔΗΜΑΡΑΚΗ ΒΙΚΥ 0:34:25,93 0:34:19,62 f 33 6:53 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΟΣ SUMMIT RUNNERS ERMIONIDOS
130. 1304 ΠΙΚΟΥΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 0:34:26,97 0:34:24,42 m 97 6:53
131. 1211 ΜΠΑΣΙΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 0:35:06,27 0:34:48,76 f 34 7:01 Body control
132. 1323 ΣΟΦΙΚΗΤΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ 0:35:06,37 0:34:48,92 f 35 7:01
133. 1366 ΧΑΤΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 0:35:20,24 0:35:19,35 m 98 7:04
134. 1340 ΦΩΣΤΙΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 0:35:20,30 0:35:17,41 m 99 7:04
135. 1240 ΝΤΕΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 0:35:38,76 0:35:23,05 f 36 7:07
136. 1278 ΠΑΝΑΓΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 0:35:39,04 0:35:23,73 m 100 7:07
137. 1130 VINCENT LEBRON 0:35:57,36 0:35:52,99 m 101 7:11
138. 1346 ΧΑΡΛΑΥΤΗΣ ΝΙΚΟΣ 0:36:00,92 0:35:52,44 m 102 7:12
139. 1386 ΠΕΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 0:36:02,70 0:35:52,97 m 103 7:12
140. 1387 ΚΟΛΜΠΕΚ ΤΖΕΗΝ 0:36:02,70 0:35:53,72 f 37 7:12
141. 1199 ΜΟΣΧΟΥΔΗΣ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 0:36:12,03 0:36:00,71 m 104 7:14
142. 959 ΚΟΤΣΩΝΗ ΓΙΩΤΑ 0:36:12,33 0:36:01,33 f 38 7:14
143. 1224 ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 0:36:22,30 0:36:11,88 f 39 7:16
144. 815 ΒΟΥΤΣΑΔΑΚΗ ΓΙΩΤΑ 0:36:22,57 0:36:16,38 f 40 7:16
145. 1312 ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 0:36:23,35 0:36:09,22 f 41 7:16 Credo s victoria
146. 1302 ΠΗΛΟΥΡΗ ΑΡΓΥΡΩ 0:36:25,18 0:36:17,87 f 42 7:17
147. 750 ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 0:36:58,91 0:36:52,52 m 105 7:23
148. 1139 ΛΙΑΠΗ ΜΑΡΙΑ 0:36:59,77 0:36:51,09 f 43 7:23 ΚΛΛΚ
149. 813 ΒΟΥΤΣΑΔΑΚΗ ΑΡΕΤΗ 0:37:01,54 0:36:55,11 f 44 7:24
150. 746 ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑ ΧΡΥΣΑ 0:37:17,26 0:37:08,32 f 45 7:27
151. 1301 ΠΗΛΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ 0:37:17,84 0:37:09,64 f 46 7:27
152. 1317 ΣΑΡΜΠΑΝΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ 0:37:54,56 0:37:43,04 m 106 7:34
153. 1320 ΣΕΡΕΤΗ ΧΑΡΑ 0:38:19,67 0:38:12,09 f 47 7:39
154. 1316 ΣΑΡΑΝΤΟΣ ΜΑΚΗΣ 0:38:34,49 0:38:16,41 m 107 7:42 Κέντρο Μάθησης Λάμδα
155. 1319 ΣΕΝΣΙΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 0:39:17,88 0:39:10,10 f 48 7:51
156. 1201 ΜΟΥΔΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 0:39:21,66 0:39:15,85 f 49 7:52
157. 1155 ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 0:39:22,38 0:39:09,57 f 50 7:52
158. 909 ΓΙΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 0:40:07,13 0:39:54,32 f 51 8:01 ΚΡΗΤΙΚΟΣ
159. 751 ΑΙΒΑΛΙΩΤΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 0:40:07,99 0:39:54,44 f 52 8:01 ΚΡΗΤΙΚΟΣ
160. 6 ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 0:41:07,29 0:41:02,26 f 53 8:13
161. 929 ΚΑΤΡΟΔΑΒΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 0:41:13,13 0:41:07,28 m 108 8:14
162. 1132 ΛΕΚΑΝΙΔΗ ΜΑΡΥΛΛΗ 0:41:38,22 0:41:25,24 f 54 8:19
163. 785 ΑΥΓΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 0:42:16,27 0:42:07,78 m 109 8:27
164. 1493 ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 0:42:47,13 0:42:37,99 f 55 8:33
165. 1343 ΧΑΡΛΑΥΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 0:44:27,25 0:44:13,41 f 56 8:53
166. 1288 ΛΑΔΑ ΙΩΑΝΝΑ 0:44:29,85 0:44:23,02 f 57 8:53 Marafono dromi dromeis Argolidas
167. 935 ΗΛΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 0:46:43,77 0:46:31,18 f 58 9:20 ΚΡΗΤΙΚΟΣ
168. 1184 ΜΕΞΗ ΜΕΤΑΞΑ 0:46:44,52 0:46:29,91 f 59 9:20
169. 812 ΒΟΥΤΣΑΔΑΚΗ ΤΕΤΑ 0:46:45,44 0:46:45,35 f 60 9:21
170. 927 ΔΗΜΙΖΑ ΙΩΑΝΝΑ 0:47:24,21 0:47:16,60 f 61 9:28
171. 1342 ΧΑΡΛΑΥΤΗ ΕΛΕΝΑ 0:49:30,10 0:49:18,70 f 62 9:54
172. 914 ΓΚΟΥΜΑ ΛΕΚΑΝΙΔΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 0:49:33,89 0:49:21,10 f 63 9:54
173. 1345 ΧΑΡΛΑΥΤΗ ΦΑΝΗ 0:49:37,32 0:49:26,00 f 64 9:55
174. 1344 ΧΑΡΛΑΥΤΗ ΔΑΝΑΗ 0:49:39,06 0:49:27,07 f 65 9:55

 

Τελικά αποτελέσματα δρόμου 500m, Πόρτο Χέλι Night Run 28/07/2017
α/α Bib Ονοματεπώνυμο Χρόνος Τερματισμού Καθαρός Χρόνος Φύλο Κατ. Φύλου
1 695 ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ ΝΙΚΟΣ 01:41,14 01:40,41 m 1
2 5 ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 01:41,28 01:41,28 m 2
3 682 ΡΙΚΑ ΛΕΝΤΙΟ 01:42,83 01:42,65 m 3
4 684 ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 01:45,44 01:44,93 m 4
5 408 ΣΟΥΛΙ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 01:52,48 01:51,94 m 5
6 403 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ 01:52,78 01:51,64 m 6
7 127 ΜΟΡΑΛΕΣ ΚΑΡΛΟΣ 01:54,95 01:54,23 m 7
8 22 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 01:55,75 01:54,34 f 1
9 131 ΜΟΡΑΛΕΣ ΑΜΕΛΙΑ 01:56,56 01:55,24 f 2
10 651 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΕΤΑΞΙΑ 01:56,67 01:55,53 f 3
11 385 ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 02:06,31 02:00,58 f 4
12 693 ΟΡΓΚΙΤΟ ΤΣΑΝΗ 02:09,12 02:09,12 m 8
13 66 ΠΟΥΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 02:09,20 02:08,75 m 9
14 672 ΣΕΧΟΥ ΦΕΡΝΑΝΤΟ 02:10,20 02:09,48 m 10
15 694 ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 02:10,88 02:09,05 m 11
16 68 ΚΑΡΑΝΑΝΟΣ ΤΑΣΟΣ 02:14,61 02:13,56 m 12
17 102 ΠΟΥΛΗΣ ΗΛΙΑΣ 02:17,89 02:17,89 m 13
18 376 ΣΙΔΕΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 02:20,05 02:18,74 m 14
19 48 ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 02:20,54 02:18,71 f 5
20 47 ΓΛΥΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 02:20,60 02:19,19 m 15
21 369 ΔΑΛΜΥΡΑΣ ΜΑΡΚΟΣ 02:23,52 02:23,52 m 16
22 45 ΑΣΑ ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ 02:25,60 02:22,27 f 6
23 9 ΛΕΠΕΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 02:26,45 02:23,60 m 17
24 87 ΠΙΛΟΥΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 02:29,74 02:27,64 m 18
25 144 ΔΡΟΥΖΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 02:33,58 02:30,72 m 19
26 33 ΣΤΑΙΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 02:34,16 02:31,83 f 7
27 71 ΚΑΡΑΝΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ 02:35,02 02:33,25 f 8
28 141 ΜΠΑΡΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 02:37,16 02:35,96 m 20
29 4 ΓΙΑΝΝΟΠΑΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 02:38,51 02:36,42 f 9
30 26 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 02:39,04 02:35,25 m 21
31 185 ΛΑΥΚΑΣ ΜΙΜΗΣ 02:40,64 02:37,65 m 22
32 178 ΛΑΥΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 02:40,97 02:39,20 m 23
33 42 ΚΟΛΛΙΑ ΑΝΝΑ 02:42,57 02:39,31 f 10
34 115 ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 02:44,77 02:42,09 f 11
35 62 ΖΑΒΒΟΣ ΠΑΡΗΣ 02:48,18 02:46,66 m 24
36 147 ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 02:49,12 02:44,66 m 25
37 666 ΚΙΡΚΕΝΙΔΗ ΚΟΡΙΝΑ 02:52,02 02:50,88 f 12
38 51 ΝΑΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΑ 02:52,13 02:47,84 f 13
39 20 ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ ΜΑΓΚΥ 02:52,38 02:49,19 f 14
40 389 KRONBERG JULIA 02:53,92 02:50,67 f 15
41 37 ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΤΕΟ 02:54,04 02:51,10 m 26
42 656 ΜΑΝΙΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 02:54,30 02:51,51 m 27
43 91 ΠΙΛΟΥΡΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 02:59,12 02:56,13 f 16
44 125 ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΔΑΝΑΗ 02:59,66 02:57,07 f 17
45 683 ΝΤΟΚΟΣ ΝΙΚΟΣ 03:05,25 02:59,96 m 28
46 79 ΦΑΣΙΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 03:06,26 03:01,81 f 18
47 174 ΣΤΡΙΓΓΟΥ ΒΑΖΙΑ 03:06,96 03:03,01 f 19
48 50 ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΑΝΝΑ 03:09,44 03:04,96 f 20
49 159 ΦΑΣΙΛΗ ΘΩΜΑΪ 03:16,10 03:12,33 f 21
50 75 ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 03:27,35 03:22,32 m 29
51 650 ΚΑΤΡΟΔΑΥΛΗ ΜΥΡΤΩ 03:53,44 03:49,58 f 22
52 114 ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 03:54,46 03:50,23 f 23
53 110 ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΝΝΑ 03:55,13 03:51,65 f 24
54 158 ΦΑΣΙΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 03:57,96 03:51,99 m 30

 

Read Full Post »

img_1744-1-770x470_c.jpg

Congratulations to Olympiada Thrakomakedoon from Greece! The World Group Champion and winner of the Bruno Grandi Trophy!

Their show is called “The wolves and the moon”, and the program is a theatrical choreography with RG & AG elements. The wolves live together in a dynamic harmony with the two leaders and their herbs. At the end the reconciliation brings peace and the wolves can do everything together.

This program also won the 1st place in both «Gymnastics For All» competitions held in Hellas during 2016. It was the first time it was presented a program with so many high level gymnasts. They have dedicated the show to hospitable Norway as a campaign for the preservation of the Norwegian wolf.

With 62 girls on the floor at the same time it is an amazing achievement to be as synchronized as this group is. With their fantastic performance they sat the audience on fire and lifted the roof as they received a massive applause and cheering from the crowd! It has been a fabulous night with 17 great teams on the floor, showing their performances. Every single one of them have made this a memorable evening, of course, accompanied by an awesome audience and our great floor team who both work hard and are a pleasure to watch while cleaning the floor!
President of the Local Organizing Committee, Stig Nilsen, said thank you to the gymnasts for all of their great performances.

-You have really shown us the true values of sports. He also pointed out the though job of the evaluators, and thanked them for their great work, and thanked the International Gymnastics Federation with the Gymnastics for All Committee for their cooperation, before the volunteers received a standing applause for their work during the week.

The president of the International Gymnastics Federation, Morinari Watanabe, expressed his heartfelt appreciation on behalf on the world gymnastics family for the wonderful time they had here in Vestfold.

Professor Bruno Grandi was the one to hand the envelope with the results over to the President of the International Gymnastics Federation, who confirmed Greece and Olympiada Thrakomakedonon as the winner of the Bruno Grandi Trophy.

Thank you to all the participating groups, and all of the gymnasts and guests who celebrated our great sport tonight! At World Gym for Life Challenge ALL ARE WINNERS!

Video

Read Full Post »

Older Posts »